Deklaracja dostępności serwisu Biuletynu Informacji Publicznej jednostki

Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej jednostki zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Biuletynu Informacji Publicznej jednostki.

Data publikacji strony internetowej: 2022-10-16

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2022-11-16

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia 2022-10-16. Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia 2022-10-16.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Małgorzata Jasiniok, adres poczty elektronicznej mjasiniok@szpital2.bytom.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (32) 786 14 28. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Skargi i odwołania

Nazwa organu odwoławczego:

Dyrektor Jednostki
Kornelia Cieśla

Adres organu odwoławczego:

ul. Stefana Batorego 15 41-902 Bytom

Adres e-mail organu odwoławczego: sektrariat@szpita2.bytom.pl

Telefon organu odwoławczego: (32) 7861643

Dostępność architektoniczna

Budynki Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, zlokalizowane są przy ul. Stefana Batorego 15, w Bytomiu , 41-902.

Dostęp do każdego budynku możliwy jest poprzez bramę główną od strony ulicy Stefana Batorego jak również poprzez wejście od strony Niedźwiadka – Okulickiego.

 

Budynek nr 1

Wejście do budynku, w którym mieści się część Poradnii Specjalistycznych, możliwy jest zarówno za pomocą schodów jak i dźwigu osobowego będących w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Dostęp do dźwigu osobowego możliwy jest od strony placu wewnętrznego. Przejście do rejestracji Poradni Specjalistycznych zapewnia korytarz, o szerokości odpowiedniej dla osób poruszających się na wózkach. Wymiary pomieszczeń użytkowych zapewniają dostęp dla osób poruszających się na wózkach. Na tym samym piętrze pacjenci mają możliwość skorzystania z toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu rejestracji lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

Budynek nr 3

Wejście do budynku, w którym mieszczą się:Oddział Kliniczny Pediatrii, Oddział Położnictwa i Ginekologii, Laboratorium Centralne, umożliwia pochylnia, która prowadzi na klatkę schodową. Klatka schodowa umożliwia dostęp zarówno do schodów jak i dźwigu osobowego. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu kancelarii lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

 

Budynek nr 5

Wejście do budynku, w którym mieszczą się: Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej, z poziomu drogi umożliwia skorzystanie z wind. Schodami zewnętrzymi i pochylnią można dotrzeć do klatki schodowej. Przez łacznik wyposażony w 2 windy można dotrzeć do poszczególnych pięter zarówno bloku nr 5 i jak i bloku nr 5a. Do bloku nr 5 i 5a można wejść również od strony ulicy Niedźwiadka - Okulickiego poprzez izbę przyjęć. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu kancelarii lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

Budynek nr 6

Wejście do budynku, w którym mieszczą się: Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki zdrowotnej, Oddział Chirurgii Dzieci, Oddział Chirurgii Małoinwazyjnej i Zabiegów Krótkoterminowych, Zakład RTG, Oddział Laryngologii Dzieci, Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Endokrynologicznej, z poziomu drogi umożliwia skorzystanie z wind.. Przez łącznik wyposażony. Do bloku nr 6 można wejść również od strony ulicy Niedźwiadka - Okulickiego poprzez izbę przyjęć. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu Izby przyjęć lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

 

Budynek nr 7

Wejście do budynku, w którym mieszczą się: Oddział Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej, Pracownia Endoskopowa z Ośrodkiem Diagnstyki i Terapi Laserowej , z poziomu drogi umożliwia skorzystanie z pochylni, która prowadzi do windy.. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu kancelarii lub telefonicznie pod numerem
tel. 32 7861 642.

Budynek Okrąglak

Wejście do budynku, w który mieści się część Poradni Specjalistycznych, możliwy jest zarówno za pomocą schodów, pochylni jak i dźwigu osobowego. Przejście do rejestracji Poradni Specjalistycznych zapewnia korytarz, o szerokości odpowiedniej dla osób poruszających się na wózkach. Wymiary pomieszczeń użytkowych zapewniają dostęp dla osób poruszających się na wózkach. Na tym samym piętrze pacjenci mają możliwość skorzystania z toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu rejestracji lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

Uwagi ogólne:

Wszystkie windy wyposażone są w oznaczenia systemem Breila, jak również w sygnalizację głosową w windzie.

Z uwagi na specyfikę świadczeń zdrowotnych nie ma możliwości obecności psa asystującego lub psa przewodnika przez cały okres przebywania w budynkach. W razie konieczności hospitalizacji personel szpitala skontaktuje się z rodziną pacjenta celem poinformowania o konieczności odbioru psa asystującego lub psa przewodnika z szpitala.

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu zapewniają pełne wsparcie w zakresie poruszania się pacjentów po obiekcie szpitala.

Strona internetowa Biuletynu Informacji Publicznej Szpital Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu posiada wersję dla niedowidzących.

 

Udogodnienia

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:

  • zmiana wielkości czcionki
  • zmiana kontrastu
  • całość serwisu oparta jest na stylach CSS.
Powrót na początek strony