Deklaracja dostępności

Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy  serwisu internetowego Biuletynu Informacji Publicznej jednostki.

  • Data publikacji strony internetowej: 
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:  
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:  

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Raport z informacjami o samoocenie dostępności

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Udogodnienia

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:

  • zmiana wielkości czcionki
  • zmiana kontrastu
  • całość serwisu oparta jest na stylach CSS.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Małgorzata Jasiniok — mailowo mjasiniok@szpital2.bytom.pl lub telefonicznie (32) 786 14 28.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

Nazwa organu odwoławczego:

Dyrektor Jednostki
Kornelia Cieśla

Adres organu odwoławczego:

ul. Stefana Batorego 15 41-902 Bytom

Adres e-mail organu odwoławczego: sektrariat@szpita2.bytom.pl

Telefon organu odwoławczego: (32) 7861643

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Budynki Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, zlokalizowane są przy ul. Stefana Batorego 15, w Bytomiu , 41-902.

Dostęp do każdego budynku możliwy jest poprzez bramę główną od strony ulicy Stefana Batorego jak również poprzez wejście od strony Niedźwiadka – Okulickiego.

 

Budynek nr 1

Wejście do budynku, w którym mieści się część Poradnii Specjalistycznych, możliwy jest zarówno za pomocą schodów jak i dźwigu osobowego będących w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Dostęp do dźwigu osobowego możliwy jest od strony placu wewnętrznego. Przejście do rejestracji Poradni Specjalistycznych zapewnia korytarz, o szerokości odpowiedniej dla osób poruszających się na wózkach. Wymiary pomieszczeń użytkowych zapewniają dostęp dla osób poruszających się na wózkach. Na tym samym piętrze pacjenci mają możliwość skorzystania z toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu rejestracji lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

Budynek nr 3

Wejście do budynku, w którym mieszczą się:Oddział Kliniczny Pediatrii, Oddział Położnictwa i Ginekologii, Laboratorium Centralne, umożliwia pochylnia, która prowadzi na klatkę schodową. Klatka schodowa umożliwia dostęp zarówno do schodów jak i dźwigu osobowego. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu kancelarii lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

 

Budynek nr 5

Wejście do budynku, w którym mieszczą się: Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej, z poziomu drogi umożliwia skorzystanie z wind. Schodami zewnętrzymi i pochylnią można dotrzeć do klatki schodowej. Przez łacznik wyposażony w 2 windy można dotrzeć do poszczególnych pięter zarówno bloku nr 5 i jak i bloku nr 5a. Do bloku nr 5 i 5a można wejść również od strony ulicy Niedźwiadka - Okulickiego poprzez izbę przyjęć. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu kancelarii lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

Budynek nr 6

Wejście do budynku, w którym mieszczą się: Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki zdrowotnej, Oddział Chirurgii Dzieci, Oddział Chirurgii Małoinwazyjnej i Zabiegów Krótkoterminowych, Zakład RTG, Oddział Laryngologii Dzieci, Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Endokrynologicznej, z poziomu drogi umożliwia skorzystanie z wind.. Przez łącznik wyposażony. Do bloku nr 6 można wejść również od strony ulicy Niedźwiadka - Okulickiego poprzez izbę przyjęć. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu Izby przyjęć lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

 

Budynek nr 7

Wejście do budynku, w którym mieszczą się: Oddział Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej, Pracownia Endoskopowa z Ośrodkiem Diagnstyki i Terapi Laserowej , z poziomu drogi umożliwia skorzystanie z pochylni, która prowadzi do windy.. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu kancelarii lub telefonicznie pod numerem
tel. 32 7861 642.

Budynek Okrąglak

Wejście do budynku, w który mieści się część Poradni Specjalistycznych, możliwy jest zarówno za pomocą schodów, pochylni jak i dźwigu osobowego. Przejście do rejestracji Poradni Specjalistycznych zapewnia korytarz, o szerokości odpowiedniej dla osób poruszających się na wózkach. Wymiary pomieszczeń użytkowych zapewniają dostęp dla osób poruszających się na wózkach. Na tym samym piętrze pacjenci mają możliwość skorzystania z toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych oraz nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego po wcześniejszym zgłoszeniu. Potrzebę skorzystania można zgłosić w pomieszczeniu rejestracji lub telefonicznie pod numerem tel. 32 7861 642.

Uwagi ogólne:

Wszystkie windy wyposażone są w oznaczenia systemem Breila, jak również w sygnalizację głosową w windzie.

Z uwagi na specyfikę świadczeń zdrowotnych nie ma możliwości obecności psa asystującego lub psa przewodnika przez cały okres przebywania w budynkach. W razie konieczności hospitalizacji personel szpitala skontaktuje się z rodziną pacjenta celem poinformowania o konieczności odbioru psa asystującego lub psa przewodnika z szpitala.

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu zapewniają pełne wsparcie w zakresie poruszania się pacjentów po obiekcie szpitala.

Strona internetowa Biuletynu Informacji Publicznej Szpital Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu posiada wersję dla niedowidzących.

 

Powrót na początek strony